ПРРО
Програмний реєстратор розрахункових операцій - програмне рішення, яке можна використовувати на будь-якому пристрої усі фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу. Дуже зручний та автоматизований інструмент, що не вимагає тривалого навчання для початку роботи.
ПРРО є зручною та технологічною альтернативою класичним касовим апаратам, що мають повний набір функцій для реєстрації розрахункових операцій на сервері ДПС.
Хто сьогодні використовує РРО?
Юридичні особи, які під час розрахункових операцій приймають від клієнтів готівку та банківські платіжні картки. ФОП платники єдиного податку 2 та 3 груп, річний оборот яких перевищує 220 мінімальних заробітних плат (1 320 тис. грн – у 2021 році). ФОП 2 та 3 груп, що належать до особливих груп (незалежно від звернення):
-
всі магазини та інтернет-магазини, що продають технічно складні побутові товари;
-
аптеки, аптечні кіоски, мед магазини, що реалізують ліки та товари медичного призначення;
-
надання платних медичних послуг;
-
реалізація ювелірних та побутових виробів із дорогоцінних металів/каменів.
Підприємства та ФОП, що реалізують підакцизні товари.
Порівняння РРО та ПРРО
Строк реєстрації
Класичне РРО реєструється 5 робочих днів, програмне до 1 робочого дня (онлайн). Форми для реєстрації в Програмному РРО все заповнюється онлайн з вашого пристрою, а у разі звичайного РРО потрібно подати близько 8 форм у паперовому вигляді за участі ДПС та ЦЗГ.
Вартість обслуговування
Стартова вартість закупівлі класичного касового апарату буде від 6500 – 21000 грн (за кожен касовий апарат залежно від моделі) та обов'язкова умова укладання договору на обслуговування даних пристроїв. У випадку з програмним РРО каси відкриваються на вашому комп'ютері, телефоні, планшеті і не вимагають додаткового. договори обслуговування. Використовуючи ПРРО, ви звільняєте себе від постійної закупівлі касових стрічок і не витрачаєте сотні метрів паперу, тому що чек можна відправити в електронному вигляді різними способами (sms, viber, email).
Робота каси
Робота зміни з касою в класичному РРО починається з перевірки дати та часу, наявність чекової та контрольної стрічки, друк нульового чека. Використовуючи програмне РРО, проста і швидка авторизація за допомогою КЕП (кваліфікований електронний підпис). Видача фіскального чека, як уже згадувалося раніше, в класичному рро можливе лише за допомогою друку, тоді як у програмному є різні варіанти такі як, відправка чеків в електронному вигляді, надання qr коду для зчитування з екрана, на додаток до звичайного друку. При закриття зміни використовуючи звичайне РРО ви повинні роздруковувати Z звіт і зберігати його в КОРО, а в Програмному РРО Z звіт формується і передаються до ДПС online натисканням однієї кнопки.
Налаштування
Використовуючи класичне РРО, більшість налаштувань виконує ваша обслуговуюча організація за додаткову плату, а в програмному завдяки зручному і зрозумілому інтерфейсу ви можете самі вносити потрібні вам зміни або проконсультуватися по телефону. Усі оновлення на законодавчому рівні в програмному РРО виконуються автоматично при встановленні оновлень (елементарний процес, який може виконати кожен користувач).
Основні переваги ПРРО
-
Швидкий старт
-
Істотна економія коштів (придбання + витрати)
-
Економія часу під час реєстрації
-
Нівелювання бюрократичних моментів з боку державних органів
-
Зручний спосіб передачі чека (e-mail, sms, QR-код)
-
Необмежений термін експлуатації
-
Можливість інтеграції з обліковою системою
-
Автоматична реєстрація чека на сервері ДПС (виконання законодавчих норм).