Захищений носій для КЕП

Підприємства державної форми власності, органи державної влади та місцевого самоврядування згідно з постановою Кабінету Міністрів України №1452 від 17 серпня 2017 року повинні використовувати лише захищені носії для зберігання та використання кваліфікованого електронного підпису (далі КЕП).

На підставі Закону України «Про електронний цифровий підпис» державні реєстратори прав на нерухоме майно, а також реєстратори юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, громадських формувань нотаріуси повинні використовувати захищені носії для КЕП. Ми рекомендуємо використовувати захищені носії всім підприємствам, які опікуються інформаційною безпекою, незалежно від форми власності, а саме великому корпоративному сектору та банкам.  

 

Нагадаємо, що КЕП складається з відкритого та секретного ключа. Відкритий потрібен для шифрування документа та для перевірки справжності накладеної КЕП. Секретний ключ зберігається тільки у Вас, він і забезпечує накладення КЕП на документи та розшифровку отриманих. Для забезпечення найкращої безпеки ми рекомендуємо використовувати захищений носій для зберігання секретного ключа.

Захищений носій (Secure Token) – це апаратний пристрій для безпечного зберігання КЕП, що забезпечує захищеність усіх криптографічних перетворень під час роботи. Генерація цифрового підпису виконується безпосередньо всередині пристрою. Для кожного особистого ключа використовується окремий носій. Носій гарантує, що секретний ключ КЕП неможливо скопіювати, вилучити. Усі дії з цифровим підписом виконуються лише всередині захищеного пристрою. Отже, Ваш ключ існує у єдиному екземплярі. Що стосується втрати пристрою, ймовірність те, що КЕП скористається зловмисник мінімальна, т.к. для використання носія потрібно вводити пароль доступу (кількість спроб введення обмежена).

  • Захищений носій виконаний у вигляді USB-носія (флешки);
  • Захист секретних ключів від несанкціонованого доступу;
  • Формування та перевірка КЕП;
  • Надійний захист під час генерації секретного ключа, підписання електронних документів;
  • Шкідливі програми, а саме віруси та програми-шифрувальники не можуть пошкодити або перехопити ключ на носії.

 

Слід зазначити, що є особливість використання апаратних пристроїв:

  • Не можна використовувати ЕЦП на веб-ресурсах без встановлення додаткових утиліт Windows (драйверів) для роботи з пристроєм;
  • Неможливо використовувати ключі кількох передплатників на одному носії. Один носій – одна КЕП.

У нас ви можете придбати як окремий захищений носій, так і отримати згенерований ключ на захищений пристрій. На даний момент ми можемо запропонувати такі пристрої:

Електронний USB-ключ SecureToken-338M (об'єм пам'яті 36 кбайт, виконаний у вигляді накопичувача у пластиковому корпусі, призначений для зберігання КЕП) – від 1080 грн.;

  

SecureToken-338S (об'єм пам'яті 36 кбайт, виконаний у вигляді флешки, призначений для зберігання КЕП. Швидший та захищений мікроконтролер. Версія в металевому корпусі) – від 1380 грн.;

Електронний ключ SecureToken-337F (обсяг пам'яті: від 16 до 32 Гбайт, виконаний у вигляді флешки, дозволяє зберігати КЕП та особисті дані клієнта, наприклад резервні копії та базу даних) – від 2136 грн. (залежно від обсягу).

 

Смарт-карта CryptoCard-337 є носієм ключової інформації. – 444 грн.

 

 

Карт-рідер КР-371 призначений для читання/запису інформації з контактних смарт-карток, забезпечує інтерфейс між комп'ютером та смарт-карткою (ISO/IEC 7816). – 450 грн.

         

Усі апаратні пристрої, які відповідають за криптографічний захист, проходять усі експертні висновки Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Що дозволяє використовувати захищені пристрої у державних органах та комерційних підприємствах для роботи з КЕП.

Із захищеним носієм - Ваша КЕП у безпеці!

 


Надрукувати